Die Puzzle-Gewinner 2018

Unsere Gewinner des Jahres 2018

Wir freuen uns mit jedem unserer Gewinner und sind stolz, dass wir einen Beitrag zur wertvollen Vereinarbeit in Ostfriesland leisten können!

„Uns Richtwoord is „ut Oostfreesland, för Oostfreesland!“

Daarna versekern wi Jo, un wi betahlen un helpen, wenn daar en Schaa is. Wenn daar an ‘t Enn van ‘t Jahr wat bi over blifft, geven wi daar en Deel van weer an Jo torügg, man neet as en Dividende an Aktionären. Wi stönen en groot Antahl Veranstaltens, Projekten un Neeis up de Rebetten Vörsörg, Sekerheid, Bildung un Kultuur – un dat doon wi blot in Oostfreesland. Dat is in uns Satzung so fastleggt, un dat is ok good so.

Wi, Rico Mecklenburg, Thomas Weiss un Gerrit Wilken bedanken uns in de Naam van all Mitarbeiderskes un Mitarbeiders in de Hauptstee in Auerk un in de Geschäftsteden bi Jo vör de Döör daarför, dat Ji de Oostfreeske Landskuppelke Brandkass „troo“ blieven.

Rico Mecklenburg – Präsident der Ostfriesischen Landschaft
Thomas Weiss – Vorstandsvorsitzender
Gerrit Wilken – Mitglied des Vorstandes

Alle glücklichen Gewinner 2018

Rena Badners, Borkum, Jugendfeuerwehr Borkum • Manfred Brants, Emden, SF Larrelt – Abteilung Tischtennis • Jörg Dänekas, Moormerland, TV Moormerland •

Hanna David, Aurich, Tierschutzverein Sandhorst • Marvin Davids, Krummhörn, FC SW Loquard • Fritz de Vries, Filsum, Förderverein Kindergarten und

Grundschule Filsum e. V. • Helga Dresen, Norderney, Heimatverein Norderney e. V. • Anne Feldmann, Baltrum, Godetied Baltrum • Wilma Fügeschuh, Aurich,

Frauenselbsthilfe nach Krebs e. V. – Gruppe Aurich • Hermann Garrels, Rhauderfehn, Shanty-Chor Overledinger Jungs Collinghorst • Melanie Göbel, Moormerland,

Förderverein Grundschule Warsingsfehn Ost • Hinrich Goldenstein, Südbrookmerland, Radfahrverein "Wandervogel Victorbur e. V." • Theda Haak,

Westoverledingen, Volkstanzgruppe Westoverledingen • Silke Hamer, Aurich, TuS Sandhorst – Ehe-Kicker • Kerstin Hasskamp, Ostrhauderfehn, Modellfluggruppe

Ostrhauderfehn • Reinhard Henken, Aurich, Kegelclub "Pulterglück" von 1968 • Jan Herrmann, Wittmund, Tierschutzverein Harlingerland e. V. • Simone Heyken,

Juist, Kinner un Lü e. V. • Gerda Heykes, Wiesmoor, Rheuma-Liga AG Wiesmoor • Bianca-Justine Hoffmeyer, Aurich, Kegelclub "Free Bohn" • Frank Ibelings,

Leer, Freiwillige Feuerwehr Heisfelde-Bahndamm • Marion Julius, Halbemond, TuS Halbemond e. V. • Emil Kaden, Emden, van-Ameren-Bad – Emden •

Kornelia Kroon, Remels, Kinderfeuerwehr Remels • Harald Lamberti, Esens, Jungschützenspielmannszug der Schützencompagnie Esens • Friederike Lohmann,

Aurich, Jugendrotkreuz Aurich • Harry Marx, Emden, Landarbeiterhaus Suurhusen • Manfred Meinen, Norden, Seehundstation Norddeich • Michael Menzen, Norden,

Förderverein stationäres Hospiz Norden und Umgebung • Hella Müller, Leer, Traditionsschiff Dampfer PRINZ HEINRICH e. V. • Sandra Nagl, Weener,

Sportfreunde Möhlenwarf – B-Juniorinnen • Tanja Pauls, Dornum, Reitgemeinschaft Petersburg • Tido Peters, Osteel, TV Osteel – Abteilung Karate • Ruth Pittelkow,

RFV Westerende e.V. – Voltigieren • Alma Poppen, Bunde, TV Bunde – Sport mit Spaß für Frauen • Meike Raatz, Rechtsupweg, Schützenverein Störtebeker e. V. • Hinrich

Renken, Etzel, KBV Etzel – Jugendarbeit • Peter Saathoff, Krummhörn, Sozialverband Deutschland e. V. – Ortsverband Pewsum • Hertha Saathoff,

Südbrookmerland, Theatergruppe Victorbur e. V • Nicole Sackl, Holtland, Förderverein der Feuerwehr Holtland – Abteilung Kinder- und Jugendfeuerwehr • Hanna

Schmidt, Emden, Emder Tafel • Johann Schröder, Ihlow, BV Fahne • Marlene Schumer, Neukamperfehn, Oldiegruppe Neukamperfehner Feuerwehr •

Hidde Staghouwer, Borkum, Borkum Niederdeutsche Bühne • Dietrich Steinke, Moormerland, SV Concordia Neermoor – Eislaufabteilung • Dennis Stomberg,

Leer, VfR • Günther Tammen, Westerholt, Lüttje Kinnerhus – Kindergarten Eversmeer • Karlheinz Unruh, Großwolde, Viktoria Flachsmeer – Fußball • Johann

van Aswege, Großefehn, M.G.V. "Eintracht" Großefehn • Tanja Veentjer, Moormerland, BVO Ortsgruppe Oldersum – Jugendgruppe • Gertrud

Wienkotte, Holtgast, Frauentreff Holtgast • Hinrich Wilts, Aurich, Dörpverein Rahe e. V. • Doris Wilts, Leer, Wandergruppe Kreis Leer e. V.